خانه / درباره مجله

درباره مجله

مشخصات مجله

صاحب امتیاز : شرکت داده پردازی تلاش و توسعه
مدیر مسئول: حسین حیدری
سردبیر: هیئت سردبیران
مدیر اجرایی: الهام رضوانی گیل کلائی
شاپا: ۴۴۸۵-۲۴۷۶
ISSN: ۲۴۷۶-۴۴۸۵
شماره ثبت شرکت : ۲۵۰۰۲
برند تجاری شرکت: یابش
شماره تماس : ۳۶۶۲۸۳۰۱-۰۵۱
شماره موبایل: ۰۹۱۵۱۱۰۵۲۸۵
آدرس پستی: مشهد- شهرک غرب – بلوار شاهد – شاهد۴۹- پلاک ۱۵
ایمیل : [email protected]
[email protected]
[email protected]
وب سایت : Yabesh.ir
کانال تلگرام: https://t.me/librarian2
ارتباط با ما در تلگرام: https://t.me/yabesh_ir

درباره مجله

مجله ای حرفه ای، کارآمد و فناورانه که توسط کتابداران و متخصصان علم اطلاعات، تولید محتوا می شود. مجله به صورت الکترونیکی منتشر می شود و بستر اتاق تحریریه ی ما بر شبکه های اجتماعی شکل گرفته است. سعی می کنیم از تمام ابزارهای روز، برای تولید و اشاعه ی محتوای قوی تر و کاربردی تر استفاده کنیم.

مطالب مجله با کمک کتابداران جوان و دانشجویان سطوح مختلف کتابداری و اطلاع رسانی از دانشگاه ها و نقاط مختلف کشور، آماده سازی می شود؛ افراد قدرتمندی که برای این مطالب وقت گذاشته و سعی می کنند بهترین مطالب ممکن و به روزترین آن ها را به جامعه ی مخاطب “کتابدار ۲٫۰ ” اهدا کنند.

کلمه ی کتابدار ۲.۰ از کتابخانه ۲٫۰ اقتباس شده است و در واقع یک تعریف نوین از کتابخانه و خدمات آن می ­باشد که مبتنی بر وب ۲٫۰ می باشد. وب ۲٫۰ که مهم ترین خصیصه آن تعاملی بودن آن است، باعث افزایش تولیدات و منابع بر بستر اینترنت شده است. این وب اجازه می‌دهد تا سازمان‌ها از جمله کتابخانه ها برای کمک و خدمت به کاربران کارآمدتر از گذشته باشند.

اولویت مطالب مندرج در مجله، مطالب مرتبط با کتابداری ۲٫۰، کتابخانه ۲٫۰، کاربرد و نقش وب ۲٫۰، وب ۳٫۰، ابزارها،  رسانه ها و شبکه های اجتماعی و تعاملی در کتابخانه ها و کتابداری، مطالب مرتبط با کارآفرینی، نوآوری، و استارت آپ های کتابداری و دیگر زمینه های مرتبط، مطالب نوین و جدید علم اطلاعات، آموزش مهارت های موردنیاز کتابداران عصر حاضر (کتابداران ۲٫۰)، آموزش های نرم افزاری و سخت افزاری عمومی و تخصصی،موضوعات و مباحث مرتبط با علم سنجی، تولید محتوا، بازاریابی محتوا و …. تازه ها و اخبار همایش ها، رویدادها، جشنواره ها و مسابقات پیش رو در حوزه علم اطلاعات و حوزه های مرتبط، معرفی افراد شاخص رشته از لحاظ علمی، پژوهشی، و ابداعات و جوایز دریافتی، معرفی پایگاه های اطلاعاتی و منابع علمی، معرفی وب سایت های مفید، گزارش ها و مصاحبه ها با شرکت ها و کارآفرینان و افراد حقیقی و حقوقی شاخص و برجسته در کتابداری، معرفی شرکت های کتابداری داخلی و خارجی شاخص و نوآور، مباحث هنری و سرگرمی کتابدارانه، مباحث مربوط به کتابخوانی کودکان، معرفی کتابخانه های تخصصی و عمومی شاخص و پیشگام، و دیگر موضوعات و زمینه های مرتبط جدید و دارای بار آموزشی، مهارتی، علمی، پژوهشی، فناورانه، کارآفرینانه، و نوآورانه می‌باشد.

در مسیر پیشِ رو برای تحقق هر چه بهتر اهداف مجله و اعتلای مهارت های کتابداران و اطلاع رسانان، و نیز افزایش رغبت کاربران با استفاده از خدمات نوین کتابخانه ها، از همکاری و همراهی همه صاحب نظران، اساتید و دانشجویان و شاغلان محترم حوزه علم اطلاعات ایران استقبال می کنیم. لطفاً دیدگاه‌ها، پیشنهادها، پرسش‌ها و انتقادات خود را براى ما ارسال کنید.